Kserokopiarka czy drukarka do biura?

Urządzenia biurowe, które sprawiają, że praca przebiega sprawnie i komfortowo to nie tylko laptopy. Wyobrażasz sobie biuro, w którym brakuje stanowiska do skserowania ważnego dokumentu? Biegających pracowników do pobliskiej drukarni, aby szybko wydrukować fakturę? Kserokopiarka, drukarka czy skaner to obecnie konieczne wyposażenie biura. Nowoczesne firmy, aby sprawnie zarządzać dokumentacją, muszą wyposażyć biuro w kserokopiarkę lub drukarkę. Co wybrać?

Zakup sprzętu biurowego do małych i dużych biur

Zanim zaczniesz poszukiwania idealnej kserokopiarki lub drukarki do biura, koniecznie odpowiedz na pytania, które ułatwią selekcjonowanie ogromnej liczby dostępnych na rynku sprzętów:

  1. Jaki jest fundusz na zakup kserokopiarki/drukarki?
  2. Wystarczy standardowy rozmiar kserokopiarki/drukarki A4, czy większy?
  3. Wystarczy druk czarno-biały czy kserokopiarka/drukarka musi pracować w kolorze?
  4. Ile osób będzie korzystało ze sprzętu? jak często?
  5. Czy kserokopiarka/drukarka musi mieć jakieś dodatkowe funkcje?

Z podstawowych funkcji warto, aby drukarka miała druk dwustronny – może się przydać. Zaawansowane technicznie sprzęty mogą usprawnić pracę do tego stopnia, że wykonają zszywanie dokumentów czy nawet broszurowanie.

Kserokopiarka do biura

Kserokopiarka to drukarka wielofunkcyjna, która oprócz funkcji kserowania dokumentów umożliwia drukowanie oraz skanowanie obrazów i dokumentów. Kserokopiarki często pracują bezprzewodowo, co umożliwia wydruk dokumentu bez konieczności łączenia okablowaniem konkretnego sprzętu. Łatwość przesyłu danych na komputer to także duża zaleta. Jest to niezwykle ważne, gdy w biurze sprzęt jest używany przez wielu pracowników, którzy korzystają z różnych komputerów. Niektóre kserokopiarki posiadają także funkcję faksu.

Drukarka do biura

Drukarka atramentowa lub laserowa to klasyczne wyposażenie biura, ale także domów. Drukując dużo i często, korzystanie z punktu ksero może być uciążliwe, czasochłonne oraz kosztowne. Jeśli nie potrzebujesz wielu funkcji oraz potrzebujesz sprzętu, który umożliwi Ci szybki wydruk na wersje papierowe różnych dokumentów, to zwykła drukarka jest dobrym rozwiązaniem. W szczególności polecamy drukarki laserowe, które są szybsze niż drukarki atramentowe oraz niezwykle precyzyjne, co zdecydowanie wpływa na druk wysokiej jakości.

drukarka biurowa

Kserokopiarka a drukarka

Podstawowe różnice między kserokopiarką a drukarką obejmują zakres funkcji sprzętu. Innowacyjne kserokopiarki umożliwiają m.in. wydruk na różnych wymiarach papieru, mają wydajne tonery, umożliwiają drukowanie zarówno z nośników pamięci, jak i bezpośrednio z komputerów, powiększanie i zmniejszanie kopii, i inne. Drukarki są jednak zdecydowanie mniejsze, dlatego zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Czasami nie warto przepłacać za funkcje, których nie będziemy używać.

Jak widać, obydwie możliwości są dobre. Jeśli wahasz się co kupić, zdecyduj się na dzierżawę.

Dzierżawa drukarek – dla kogo?

Możesz wyposażyć swoje biuro w nowoczesne drukarki wielofunkcyjne oraz znacznie ograniczyć koszty ponoszone za druk w firmie. 3doffice to firma, w której możliwa jest dzierżawa kserokopiarek w Szczecinie!  Dzierżawa to możliwość korzystania z urządzenia przez określony czas, bez konieczności zakupu. To doskonały sposób, aby przetestować kserokopiarki do biura oraz zapewnić firmie wszystkie materiały eksploatacyjne, serwis, przeglądy oraz zastępczy sprzęt w przypadku awarii.

Dzierżawa drukarek od 3doffice to pewność korzystania z profesjonalnego sprzętu, dla małych firm, które nie mogą sobie pozwolić na zakup sprzętu, ale także dla dużych przedsiębiorstw. Stała opłata przez cały okres dzierżawy drukarki to pewność, że podczas planowania budżetu możesz pominąć koszty naprawy, wymiany części lub koszty zakupu nowego sprzętu.