Wynajem samochodów w Rzeszowie – z której wypożyczalni warto skorzystać?

Usługi wynajmu samochodów cały czas się rozwijają, również w Rzeszowie. Nie ma w tym nic dziwnego. To bardzo wygodne rozwiązanie w wielu przypadkach. Są one wykorzystywane zarówno przez firmy, jak i klientów indywidualnych. Musimy jednak odpowiednio wybrać samochód i wypożyczalnie, aby zmaksymalizować przyjemność z podróży i zminimalizować koszty.

Jak przygotować się do wynajmu samochodu w Rzeszowie?

Kiedy planujemy wynająć samochód na początku powinniśmy policzyć ile osób chcemy przewieźć. Nawet jeżeli jedziemy sami do znajomych czy rodziny, to na miejscu być może będziecie chcieli wybrać się gdzieś razem. Wybierzmy pojazd, który oferuje wygodne siedzenia dla wszystkich.

Zwróćmy też uwagę na bagaż. Kiedy wynajmujemy samochód w Rzeszowie skontaktujmy się z wypożyczalnią i ustalmy jaki model samochodu będzie mógł przetransportować nasz ładunek. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza jeżeli planujemy przewóz jakiś niestandardowych rzeczy, np. desek snowboardowych czy nart.

Na koniec sprawdźmy jaka jest oferta wypożyczalni i wybierzmy opcję, która będzie dla nas najlepsza. Jest ich naprawdę wiele. Możemy zdecydować się na wynajem samochodu na krótko lub dłużej, na weekend lub miesiąc. Dodatkowo najlepsze wypożyczalnie w Rzeszowie oferują wynajem samochodu z kierowcą.

Zalety wynajmu samochodu

Wypożyczenie samochodu ma naprawdę wiele zalet. Ciesząc się wakacjami, nie chcemy martwić cenami taksówek, rozkładami jazdy lub szukaniem przystanków autobusowych. Chcemy odkrywać okolicę, improwizować i cieszyć się tym czasem. Jeżeli nie mamy swojego samochodu możemy go wynająć, chociażby na weekend, i niczym się więcej nie martwić.

Bardzo często wynajem samochodu oszczędza nasze pieniądze. Możemy dokonać rezerwacji w hotelu położonym nieco dalej od centrum miasta i wynajmując samochód. Zaoszczędzone pieniądze zrekompensują cenę wynajmu samochodu, a ponadto będziemy cieszyć się swobodą poruszania się. Jeżeli mamy mały samochód, a chcemy wybrać się większą ekipą to wynajem większego auta, na które się złożymy, może wyjść taniej ze względu na koszty paliwa i parkingów. Będzie też znacznie bardziej komfortowe i ekologiczne.

Wypożyczalnia samochodów umożliwia odwiedzanie odległych miejsc, ukrytych szlaków lub restauracji z widokiem, do którego nie można dojechać taksówką lub autobusem. Nie ma nic bardziej komfortowego niż to, że nie musimy przenosić bagażu do autobusu, tramwaju lub metra, ani płacić za większe taksówki.

Nissan

Najlepsza wypożyczalnia samochodów w Rzeszowie

Jedną z najlepszych wypożyczalni samochodów w Rzeszowie jest firma Mercato, która ma naprawdę długą tradycję. Firma doskonali swoją ofertę już od 1993 roku i doskonale orientuje się czego potrzebują ich klienci.

Każdy, kto wypożycza samochód w Rzeszowie w Mercato może wybierać spośród najnowszych modeli. Co więcej, niezależnie od wybranego pakietu, nie mamy żadnych ograniczeń związanych z ilością przejechanych kilometrów. Przez cały czas możemy też liczyć na wsparcie opiekuna z firmy. Ogromną zaletą jest też podstawowe ubezpieczenie zapewnione przez Mercato oraz atrakcyjne ceny wynajmu.

Kiedy chcemy wynająć auto w rzeszowskim Mercato możemy wybierać spośród bardzo wielu różnorodnych opcji, m.in. wynajmu weekendowego, długoterminowego czy średnioterminowego. W ofercie jest też usługa dostarczania samochodów zastępczych i wynajem auta z kierowcą. Co więcej jeżeli nam na tym zależy możemy dodatkowo dokupić wiele rozwiązań takich jak nawigacja GPS, foteliki dla dzieci, zimowe akcesoria (takie jak bagażniki na narty i łańcuchy na opony) czy rozszerzone ubezpieczenie.

Jak widać wynajem samochodu w Rzeszowie w Mercato jest dostosowany do potrzeb każdego klienta. Jeżeli chcemy wyskoczyć gdzieś na weekend to możemy odebrać je w piątek o 14 i oddać w poniedziałek do 10, co oznacza, że mamy 3 dni w cenie dwóch. To idealna oferta dla osób, które chcą wybrać się za miasto, ale nie mają auta. Jeżeli chcemy uniknąć kosztu leasingu lub kredytu to idealna dla nas będzie oferta wynajmu długoterminowego na minimum 6 miesięcy. Jeżeli interesuje nas posiadanie samochodu na którzy czas niż pół roku to powinniśmy zainteresować się wynajmem średnioterminowym.