Korzyści dla firmy wynikające z integrowania pracowników

Istnieje wiele korzyści, które nasza firma może uzyskać, dzięki różnego rodzaju działaniom integracyjnym. Ich celem jest zbudowanie zgranego zespołu. Pod koniec każdej udanej integracji relacje pomiędzy członkami zespołu powinny się poprawić, a ich ogólna wydajność zwiększyć. Największe marki, które odniosły globalny sukces, od dawna doceniają wagę integrowania pracowników i regularnie prowadzą takie działania.

Integracja pracowników zachęca do pracy zespołowej

Istnieje wiele działań, które można wykorzystać do integrowania pracowników. Możemy przeznaczyć na nie jeden dzień, wieczór lub cały weekend. Warto, aby łączyły one zabawę z poszerzaniem horyzontów. Nie musimy przygotowywać branżowego kursu – wręcz przeciwnie. Jednak istnieje wiele aktywności, które pozwolą na świetną zabawę i zmuszą cały zespół do współpracy. 

Uczestnicy powinni współpracować w celu rozwiązania wspólnego wyzwania. O ich sukcesie powinna decydować zdolność do pracy w zespole. Jednocześnie ważne jest też to, aby świetnie się przy tym bawili.

Wyjścia integracyjne ułatwiają komunikację w firmie

Nie ma możliwości, aby grupa ludzi mogła skutecznie pokonać wyzwanie bez odpowiedniej komunikacji. Integracja pomaga znacznie ją poprawić. Sprawia, że ​​nasi pracownicy są bardziej związani i mogą rozmawiać otwarcie. Pozwala też zrozumieć naszych kolegów z zespołu, spojrzeć na nich inaczej niż tylko przez pryzmat obowiązków służbowych. To również pomaga w komunikacji, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, kiedy o zrozumienie jest szczególnie trudno.

Integracja poprawia zaufanie i poczucie odpowiedzialności w zespole

Budowanie zespołu wymusza wzięcia pełnej odpowiedzialności za nasze obowiązki. Jest to bardzo ważny aspekt w działaniu zespołu. Integracja to świetna okazja, żeby porozmawiać o tym, co robimy na co dzień. Pozwala docenić pracę naszych współpracowników i naszą rolę w zespole. To też okazja, aby opowiedzieć więcej o swoich mocnych i słabych stronach. W ten sposób nasi pracownicy zaczynają sobie ufać, mają głębsze relacje i czują się bardziej komfortowo podczas współpracy.

integracja firmowa
Imprezy firmowe i integracje dla firm w Szczecinie organizuje agencja eventowa In Spe Events.

Nasi pracownicy zyskują pewność siebie

Kiedy lepiej się znamy łatwiej jest nam się otworzyć. Gdy jesteśmy lubiani, mamy większą odwagę występować przed grupą. Nasi pracownicy dzięki integracji zyskają pewność siebie. Poza tym często podczas wyjść integracyjnych i różnych aktywności możemy wykazać się innymi cechami niż w biurze. To również sprawia, że potem czujemy się pewniej w zespole.

Działania integracyjne wspierają kulturę firmy i nasz employer branding

Oprócz zacieśniania więzi między kolegami, celem budowania zespołu jest wzmacnianie wartości firmy. Obejmują one przede wszystkim rzetelność, pracę zespołową, współpracę i odpowiedzialność. Niektóre pomysły na działania integracyjne są bezpośrednio ukierunkowane na promowanie określonych wartości firmy.

Integracja to świetny sposób na zabawę z dala od codziennych, rutynowych czynności w miejscu pracy. Pracownicy mogą się otworzyć i pokazać swoją drugą stronę, która rzadko ujawnia się w pracy. Gry i zajęcia są częścią wolnego czasu i niezapomnianych chwil.

To wszystkie wpływa na wiele sposobów na nasz Employer Branding. Z jednej strony pracownicy są zadowoleni z pracy u nas, doceniają takie dodatkowe aktywności i świetną atmosferę w firmie. To zmniejsza rotację w zespołach. Co więcej ułatwia też rekrutację, ponieważ zawsze możemy liczyć na rekomendację od osób, które u nas pracują. Dodatkowo możemy chwalić się takimi działaniami na zewnątrz, co zachęci potencjalnych kandydatów do pracy, aby aplikować właśnie do nas.

Wyjścia integracyjne pozwalają naszym pracownikom spojrzeć na firmę i jej pracowników z nowej perspektywy. Niezależnie od tego jak one wyglądają, po ich zakończeniu pracownicy czują się bardziej zmotywowani i mogą uzyskiwać jeszcze lepsze rezultaty.