Ja zacząć przygodę z giełdą? Porady dla początkujących

Pragniesz wystartować na giełdzie? Inwestowanie to złożony proces który bez odpowiedniego przygotowania może skończyć się niepowodzeniem i stratom zainwestowanych środków. Aby tego uniknąć, przygotowaliśmy dla was krótki artykuł, który będzie wprowadzeniem do świata wielkich pieniędzy oraz rozważnych decyzji. Warto zapoznać się ze szczegółami, ponieważ uwzględniliśmy w tym wpisie wszystkie najważniejsze informacje, które doprowadziły setki osób do wymarzonego celu.

Najpierw wiedza, potem działania

Aby inwestowanie było opłacalne MUSI być oparte na zdobytej wiedzy, a każda decyzja uzasadniona pozyskanymi informacjami.  Podstawowymi danymi są notowania spółek oraz wychodzące od nich komunikaty. Dostęp do tych informacji jest całkowicie bezpłatny. W internecie znajdziemy setki portali, na których sprawdzimy bieżące notowania. W sieci możemy również zdobyć podstawową wiedzę która pozowali nam na dokonanie pierwszych, przemyślanych inwestycji. Warto przeczytać artykuły pisane przez specjalistów. Często dostęp do nich jest płatny, ale możemy również znaleźć dobre publikacje na darmowych portalach. W większych miastach istnieją firmy prowadzące szkolenia z tematyki inwestowania, ale są one przeważnie drogie, a przekazywana wiedza stoi na podstawowym poziomie, więc nie warto przepłacać.

gramy-na-gieldzie

Zakładanie rachunku maklerskiego

Aby grać na giełdzie potrzebny jest tzw. rachunek maklerski, który służy do kupna oraz sprzedaży akcji. Procedura nie należy do skomplikowanych – wystarczy wypełnić prosty formularz, posiłkując się danym z dokumentu tożsamości (paszport, dowód osobisty). Niektóre banki oferują dodatkowe konto maklerskie bazowo dopisane do rachunku rozliczeniowego, dzięki czemu proces jest jeszcze prostszy i przebiega sprawnie. Przesłane do banku informacje są sprawnie analizowane i po przejściu tego procesu nasze konto jest aktywowane. Od tego momentu możemy legalnie grać na giełdzie i dokonywać pierwszych inwestycji.