Po czym poznać dobry hotel biznesowy?

Hotel idealny na spotkania służbowe, konferencje, i bankiety w gronie partnerów biznesowych? Choć wydaje się, że większość hoteli wyższej klasy powinna być w stanie obsłużyć taki profil gości, okazuje się że wybór tego właściwego może okazać się bardziej problematyczny. Planując firmową delegację warto postawić na miejsce, które z powodzeniem sprawdzi się w roli tymczasowego centrum dowodzenia firmą. Sale konferencyjne, odpowiednie zaplecze techniczne czy wreszcie dogodna lokalizacja to tylko niektóre z elementów wartych uwagi. Po czym poznać dobry hotel biznesowy?

Dogodna lokalizacja

Zaczynając od najważniejszego pod względem samego wyjazdu aspektu, hotel w dobrej lokalizacji, z łatwym dojazdem do centrum miasta jak i drogi wylotowej na autostradę z pewnością wpisuje się w charakterystykę dobrego hotelu biznesowego. Osoby, które pojawiają się na różnego rodzaju branżowych konferencjach czy spotkaniach często są tu tylko na chwilę i nie doceniają godziny spędzonej w korkach przed dotarciem do hotelu. Jednocześnie jednak, wybranie tego na zupełnym odludziu nie sprzyja służbowym spotkaniom – dostęp do wszystkich udogodnień miasta jest tu równie ważny, jak spokój podczas ważnych negocjacji.

Pokój w hotelu biznesowym
Pokój w hotelu – Hotel Jasek Premium we Wrocławiu

Dostęp do kilku sal konferencyjnych

Skoro o negocjacjach mowa, goście biznesowi chcący zakwaterować się w hotelu zakładają, że będą z tego miejsca pracować. Bez względu na to, czy ich celem pobytu jest pojedyncze spotkanie z kontrahentem, czy zorganizowanie dużej konferencji, sala przeznaczona do tego typu działań to absolutna podstawa dobrego hotelu biznesowego. Co więcej, klienci powinni mieć szansę wyboru spośród kilku sal – nie każda konferencja zbiera duże grono osób, ale też nie można zakładać, że taka sytuacja nigdy się nie zdarzy.

Sale konferencyjne muszą być przestronne i powinny posiadać opcję dowolnego rozmieszczania stanowisk. Dzięki temu można sprawić aby przestrzeń konferencyjna była maksymalnie ergonomiczna.

Co w sali konferencyjnej? Przede wszystkim pełne wyposażenie biznesowe i zaplecze techniczne. Duży stół, odpowiednie nagłośnienie, dostęp do sprawnego i stabilnego połączenia Internetowego, rzutnik, tablica czy wreszcie rolety w oknach, które umożliwią wyraźne wyświetlanie obrazów z projektora to podstawa, o której nie powinien zapomnieć żaden szanujący się hotel biznesowy.

Wyższy standard zakwaterowania

Kwestia ta zwykle idzie w parze z dostępem do sali konferencyjnej, niemniej jednak warto pamiętać o niej szukając dobrego hotelu biznesowego. Choć osoby spotykające się tu w celach biznesowych często spędzają w hotelu jedną noc, trudno wyobrazić sobie by chcieli spędzić ją w kiepskich warunkach. Dobrze wyposażone pokoje, umożliwiające przede wszystkim swobodny wypoczynek czy pracę o dowolnej porze dnia i nocy, dostęp do hotelowej obsługi czy wreszcie czyste i elegancko urządzone pomieszczenia z pewnością zrobią wrażenie na rozmówcach. Nikt nie chciałby prowadzić rozmów biznesowych w hotelu, który wygląda jak wyjęty z poprzedniej epoki.

Zaplecze gastronomiczne i profesjonalna obsługa

Kwestia restauracji i baru przylegających do hotelu w przypadku wyjazdów biznesowych nie powinna być żadnym zaskoczeniem. Dobrze zbudowane menu z klasyczną, ekskluzywną kuchnią i dobrym wyborem alkoholi zdaje się być podstawą biznesowego standardu. To właśnie w restauracjach hotelowych odbywa się wiele mniejszych spotkań, dlatego też klienci pojawiający się tu w ramach pracy często spędzają przy restauracyjnym stoliku wiele godzin. Możliwość zamówienia dobrej kawy, poproszenia obsługi o kolejną szklankę wody czy wygodnego rozłożenia się z dokumentami i laptopem  to absolutne minimum.

Sala konferencyjna może służyć zarówno do szkoleń wewnętrznych jak i spotkań biznesowych.

Sama obsługa jest tu też niezwykle ważna – kelnerzy w hotelach biznesowych muszą wiedzieć, kiedy nie zbliżać się do stolika gości, a kiedy podejść i zaproponować podanie karty, kawy, czy rachunku. Choć wydaje się to dość klasycznym i naturalnym zachowaniem kelnera, w hotelu biznesowym dba się o to szczególnie – wielu klientów spotykających się w hotelowych restauracjach ze swoimi gośćmi nie życzy sobie, by ktokolwiek słyszał ich rozmowy lub przeszkadzał podczas ważnych negocjacji.

Hotele biznesowe to kategoria, która z pewnością wymaga odpowiedniego podejścia i przygotowania – oferta nawet tych najbardziej luksusowych może nie pokrywać się z oczekiwaniami, jakie stawiają przed nimi klienci biznesowi. Warto dokładnie sprawdzić ofertę przed wyborem i postawić na hotel, który z łatwością spełni każde twoje oczekiwania.

Apartament
Pokój apartamentowy w Hotelu Jasek Premium we Wrocławiu