Meble sklepowe nowe, czy używane – którą opcję wybrać?

Wyposażenie sklepu ma decydujące znaczenie dla zwiększenia sprzedaży produktów. Meble powinny być dopasowane do asortymentu sprzedawanego w punkcie handlowym, stylu sklepu, a także jego powierzchni. 

Jaka jest główna funkcja mebli sklepowych?

Meble sklepowe spełniają wiele funkcji. Do nich należy między innymi:

  • Odpowiednie wyeksponowanie towaru dla zwiększenia sprzedaży;
  • Właściwe rozmieszczenie towarów, aby klient bez problemu mógł zapoznać się z ofertą sklepu i w łatwy sposób sięgnąć po towar;
  • Porządkowanie wszystkich produktów sprzedawanych w punkcie handlowym;
  • Estetyka ekspozycji produktów sprzedawanych w sklepie;
  • Zapewnienie produktom odpowiednich warunków przechowywania w celu zminimalizowania strat związanych z psuciem się towaru, na przykład lodówki, regały chłodnicze, lady chłodnicze;
  • Ochrona towaru przed kurzem i wilgocią, co jest istotne w przypadku na przykład pieczywa;
  • Zapewnienie odpowiedniego przechowywania produktom wrażliwym z elementami wyposażenia dedykowanymi właśnie tego rodzaju towarom, na przykład: warzywom, owocom, alkoholom, wyrobom cukierniczym;
  • Wygoda robienia zakupów przez klienta, dzięki systemowi jego prowadzenia, boksom kasowym i wielu innym elementom.

Wyposażenie sklepów jest związane z ich ofertą. Jeśli ona się zmienia, to należy zmienić zastosowane wcześniej wyposażenie. 

meble sklepowe dostosowane do asortymentu

Meble sklepowe nowe czy używane?

Wyposażenie sklepu w meble to spore wyzwanie. Właściciel punktu handlowego zapewne zastanawia się nad dwoma opcjami wyposażenia swojej placówki. Dylematem jest tutaj wybór mebli nowych, czy używanych. Każde z tych rozwiązań ma zapewne swoje wady i zalety. Nie zawsze wybór mebli używanych jest dobrym wyjściem. Oszczędność ma tu na pewno duże znaczenie, ale główną cechą mebli powinna być ich wysoka jakość i estetyka. Trzeba przyznać, że niestety meble używane noszą ślady wcześniejszego użytkowania, czego nie da się uniknąć w przypadku sklepu, w którym codziennie robi zakupy setki klientów. Często mają przebarwienia, zatarcia lub zarysowania. Poza tym okres reklamacji zapewne dawno minął i w razie jakiejkolwiek awarii koszty naprawy musi ponosić właściciel. Z tych względów warto zdecydować się na zakup mebli nowych. 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nowych mebli do sklepu?

Zaletą nowych mebli sklepowych jest ich idealny stan i brak jakichkolwiek zniszczeń. Regały metalowe środkowe, regały metalowe przyścienne, regały metalowe warzywnicze, regały metalowe piekarnicze oraz regały metalowe alkoholowe, regały chłodnicze, lady chłodnicze, boksy kasowe, lady ekspedienckie oraz wiele innych produktów składających się na kompleksowe wyposażenie sklepów nie noszą żadnych śladów użytkowania, zadrapań, zarysowań, czy odbarwień i wielu innych.

nowe meble sklepowe gwarancją jakości i wytrzymałości

Poza tym zamówienie nowego wyposażenia sklepu zawsze wiąże się z usługą pracownika firmy sprzedającej elementy wyposażenia placówek handlowych, polegającej na szczegółowym pomiarze pomieszczeń z uwzględnieniem uwarunkowań lokalowych, co jest niezwykle istotne w przypadku urządzeń chłodniczych, gdzie trzeba przewidzieć odpływy skroplin, umiejscowienie agregatów. Pracownik dokonuje również szczegółowych pomiarów w celu optymalnego rozmieszczenia mebli oraz drogi dostawy towaru. Aranżuje przestrzeń uwzględniając prawidłowe roztowarowanie i ekspozycję produktów, biorąc pod uwagę także drogi prowadzenia klienta w celu maksymalizacji obrotów i niskiej kradzieżowości. To wszystko służy realizacji głównych funkcji mebli sklepowych, która przekłada się na ilość sprzedanego towaru i dochody właściciela punktu handlowego.

Ważną kwestią jest również nowoczesny design nowych mebli i ich estetyczny wygląd. Kolejną zaletą nowych mebli sklepowych jest gwarancja jakiej udziela sprzedawca na swoje produkty. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości lub awarii można zgłosić ten fakt i oczekiwać na darmową usługę naprawy lub wymiany na nowy produkt.

Gdzie można kupić nowe meble do sklepu?

W celu wyposażenia sklepu w meble warto przejrzeć zasoby Internetu, gdzie sprzedawcy tego typu produktów mają swoje strony z pełną ofertą mebli sklepowych.