Dlaczego warto dzierżawić urządzenia biurowe?

Podczas wyposażania biura zawsze w pewnym momencie pojawia się pytanie czy kupować, czy dzierżawić urządzenia biurowe. Czy zdecydować się na podpisanie umowy i użytkowanie urządzenia przez określony czas, czy kupić i użytkować tak długo, jak chcemy?

Koszty

Zaletą dzierżawy są niższe koszty z góry. Dzierżawa sprzętu biurowego zawsze będzie wymagać niższych opłat początkowych niż jego wykupienie. To jedna z wielu korzyści. Przy zakupie sprzętu konieczne są znaczne nakłady kapitałowe, leasing pozwala rozłożyć koszty w trakcie okresu najmu. Zazwyczaj może to trwać od jednego do trzech lat. Dzięki temu możemy zarezerwować środki na działania rozwijające biznes.

Leasing to przewidywalne miesięczne płatności. Jest to szczególnie cenne, gdy przepływy pieniężne są ograniczone. Dzięki temu w łatwy sposób możemy zaplanować budżet. Co więcej umowa najmu może obejmować dostawy, konserwację zapobiegawczą i naprawy. To gwarantuje nam spójne i kontrolowane koszty. W sytuacji, gdy niezbędne do codziennej pracy urządzenie biurowe kupimy, sami musimy zapłacić za jego naprawę i konserwację. Czasami takie nieoczekiwane wydatki mogą być bardzo trudne dla firmy. Jeżeli ważna dla naszego biznesu jest stabilność i przewidywalność leasing zapewnia spokój i łatwe zarządzanie płatnościami.

urzadzenie-wielofunkcyjne

Nowoczesne technologie

Dla wielu firm korzystanie z najnowszych rozwiązań technologicznych jest kluczowe. Tylko to gwarantuje im konkurencyjność i przetrwanie na rynku. Przedsiębiorstwa, które muszą korzystać z czołowych rozwiązań technologicznych przywiązują dużą wagę do regularnych aktualizacji. Dzięki umowie dzierżawy możesz elastycznie korzystać z nowinek technicznych, ponieważ umowy są coraz bardziej dopasowane do oczekiwań klientów. Ponadto rozbicie kosztów przez okres najmu często oznacza, że możemy pozwolić sobie na bardziej zaawansowane rozwiązania, niż wtedy, gdybyśmy dokonywali zakupu i musieli zainwestować całą kwotę na raz.

Brak problemów z opieką

Przedsiębiorstwa, które odnoszą sukcesy zazwyczaj mają lepsze zadania dla swoich pracowników niż uzupełnianie papieru w drukarce, wymienianie tonera czy dbanie o konserwacje i naprawy. Leasing uwalnia nas i naszych ludzi od tego typu problemów. Kłopoty z uzupełnianiem materiałów eksploatacyjnych nie są po naszej stronie.

Bezproblemowy koniec okresu eksploatacji

Utylizacja sprzętu poligraficznego to nie jest prosta sprawa. Może się okazać, że pozbycie się urządzeń biurowych będzie nas słono kosztować. Popsuty sprzęt tego typu nie jest przyjazny dla środowiska i nie możemy go po prostu wyrzucić do kosza. Dzięki dzierżawie nie musimy się o to martwić. Niezależnie od tego czy umowa nam się skończy, czy urządzenie się popsuje, zajmie się nim firma dostarczająca nam sprzęt. Profesjonalne usługi tego typu świadczy przedsiębiorstwo 3dOffice działająca na terenie Szczecina i okolic.

drukarka

Wiele firm o tym zapomina, jednak pozbywając się sprzętu powinniśmy zatroszczyć się o usunięcie wszystkich danych z twardego dysku. Mogą tam być sekrety naszej firmy, których ujawnienie zmniejszy naszą konkurencyjność. Zdarza się również, że znajdują się tam informacje o klientach, które objęte są klauzulą o poufności – to może nas narazić na poważne kary. Na istotne konsekwencje prawne naraża nas też ujawnienie, nawet przypadkiem, danych osobowych. Musimy więc o tym pamiętać i poświęcić dużo czasu na usunięcie tych informacji. Inaczej jest jeżeli mamy podpisaną umowę leasingową. Nie musimy się tym martwić ponieważ to oni usuną wszystkie dane z twardych dysków.

Leasing może nie być pierwszą rzeczą, o której myślimy, gdy poszukujemy nowego sprzętu biurowego. Jednak dla niektórych firm to po prostu najlepszy wybór.